synchronizace naměřených údajů s mobilem přes bluetooth
zobrazení historie měření všech veličin v mobilu ve formě grafu
měření množství tuku, svalů, tekutin a kostí jen přes nohy, horní část těla se jen zprůměruje
u osob mladších 18 let váha měří pouze hmotnost (nechápu proč)
„Tato chytrá váha kromě hmotnosti změří i řadu dalších hodnot, jako je množství a kvalita svalů, množství tuku v těle a tělesných dutinách, množství tekutiny v těle, hmotnost kostí a další veličiny. Měření je založeno na tom principu, že látky v těle kladou různý elektrický odpor podle frekvence střídavého proudu. Tento model měří tyto veličiny pouze přes nohy a zprůměruje je na celé tělo, takže koho údaje zajímají zvlášť pro nohy, ruce a trup, musí investovat do třikrát dražšího modelu.
Naprosto super je, že údaje ve váze lze synchronizovat s mobilem, kde lze zobrazit historii měření jednotlivých veličin v grafu za určité období, takže člověk vidí celkovou tendenci. A také rychleji vidí účinky změny diety nebo tělesných cvičení, takže může lépe vybírat, co mu pomáhá.
Váha sama rozpozná jednotlivé členy rodiny (až čtyři) a vede historii měření pro každého zvlášť. Naměřené údaje se synchronizují každému do jeho mobilu. Ačkoli by to mělo podle popisu jít, nepodařilo se nám nastavit synchronizaci tak, aby se každému členu rodiny do mobilu nahrála jen jeho měření, ale nahrají se i měření ostatních členů a v aplikaci si potom vybere jen ty svoje (ale může se přepnout i na ostatní členy rodiny, což oni nemusí chtít, že?) :-)
Několik posledních měření pro každého člena rodiny lze nalistovat i přímo ve váze, ale to je dost nepohodlné a hlavně čísla samotná nejsou tak vypovídající jako grafické znázornění v mobilu.
Děti mají ale smůlu, u osob mladších 18 let váha měří pouze hmotnost. Netuším, jestli je pro to nějaký technický důvod a nebo legislativní. Tak jsme holt dětem zadali do váhy jiný rok narození, čímž jsme to obešli.“